Spirulin Plus – Skuteczne Oczyszczanie Organizmu Copy Copy Copy Copy

Czy ktoś jada glony na codzień? Ja tak! Co więcej, nie wyobrażam sobie codzienności bez pożywnej porcji glonów… Nie, nie pochodzę z Dalekiego Wschodu, ani tam nie mieszkam. Nie jestem mniszką, nie medytuję, ani się nie umartwiam. Nawet nie jestem na diecie! Owszem, jestem fit i dbam o swój organizm. Dlatego jakiś czas temu zainteresowałam się tym, co sprawia, że mieszkańcy nadmorskich akwenów, zwłaszcza Ci rasy żółtej żyją dłużej i do tego chorują znacznie mniej niż Europejczycy.

No i wyszło mi, że Oni zajadają się tymi zielonościami, które nam kojarzą się z zielonymi kożuchami na powierzchni jeziora i atakiem sinic  (nomen omen już nie klasyfikowanych jako rośliny, a bakterie) – jednym słowem znakomita większość rodaków ma raczej złe skojarzenia z hasłem: glony. Tymczasem dla mieszkańców Wschodu od wieków stanowią one podstawę diety i są uważne za wysokowartościowy jej składnik. Na Świecie natomiast w końcu zauważono ich niesamowite właściwości i jakiś czas temu wpisano niektórych przedstawicieli świata glonów na listę superfood. Ja wybrałam te najlepsze.

Bogactwo chlorofilu – odtruwający fenomen Chlorelli

To jednokomórkowy glon o grubej ścianie komórkowej- włóknistej i niestrawnej dla człowieka, dzięki której doskonale wymiata wszelkie zanieczyszczenia z naszego układu trawiennego.  Jednocześnie uszczelnia jelita zapobiegając ponownemu przedostawaniu się toksyn do organizmu. Detoksykacja z wykorzystaniem Chlorelli ułatwia usuwanie przede wszystkim metali ciężkich oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Posiada ona też właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

Najbardziej wartościowa pośród znanych na Ziemi roślin – Spirulina

                …mniej znana niż Chlorella – być może dlatego, że ta druga kojarzy się ze znienawidzonymi chlorofilami i chloroplastami, o których musieliśmy zakuwać w młodości. Jednak to ta sama grupa roślin morskich z grupy algowców, należących do najwcześniejszych i najprostszych form życia na Ziemi, istniejących już kilka miliardów lat. I jak wszystko, co przetrwało tyle czasu i było tu na długo przed ludźmi – musi być dla nas dobre.

Najważniejszą zaletą Spiruliny jest jej wysoka wartość odżywcza oraz zawartość substancji, które mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie, kondycję i funkcjonowanie całego organizmu – jest lepsza od echinacei i aloesu i posiada 3 razy więcej wysokowartościowego i doskonale przyswajalnego białka niż wołowina i ryba! Mówi się, że 1 g spiruliny ma tyle wartości odżywczych co 1 kg różnorodnych warzyw – to robi wrażenie.

 

W jakiej postaci przyjmować algi?

Opinie lekarzy i naukowców już dawno potwierdziły powyższe fakty, więc nie dyskutuję z nimi. Jedynym mankamentem jest wygląd i zapach, jaki prezentują oryginalne, żywe glony podane na talerzu. To jedzenie dla odważnych. Ja do nich nie należę, wiec po dogłębnym przestudiowaniu wszystkich peanów na cześć Spiruliny, Chorelli i przy okazji innych zielonych „Sprzymierzeńców Zdrowia”, zasiadłam do poszukiwań rozsądnej alternatywy. W ruch poszła wyszukiwarka Ceneo i kilka innych, przetrząsnęłam również opinie forum oraz wszelkie ogłoszenia w typie „sprzedam”.

Wiedza, jaką wyniosłam z tej lektury jest następująca. Na rynku dostępna jest pokaźna oferta preparatów algowych – dostępne są w postaci proszku, kapsułek, tabletek, fiolek i napojów. Jednak warto poświęcić czas na przestudiowanie składów, ocen i opisów działania poszukiwanego preparatu. Różnią się one nie tylko zawartością dobroczynnych substancji w jednostce przewidzianej do zażywania., ale pochodzą z różnych źródeł. Należy wybrać te sprawdzone i z gwarancją satysfakcji.

Oczywiście najbardziej miłą dla oka formą przyjmowania alg są tabletki i kapsułki – nie mają odstraszającego wyglądu oraz są pozbawione intensywnego zapachu, który niestety utrzymuje się nawet w postaci sproszkowanej.

Gdzie kupić tabletki i czym kierować się przy wyborze?

W branży super żywności, każdy sklep online posiada w ofercie jakieś preparaty z algami, ale ich jakość i całościowy skład bywają różne. Należy zwracać uwagę zarówno na sposób przetwarzania składników, ich zawartość w jednostce dobowej oraz – tak, na cenę. Bardzo często cena Allegro kusi, jednak istnieje ryzyko zakupu preparatów wątpliwej jakości, a nawet podrobionych. To może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie pewnika, jakim jest strona producenta, na której znajdziemy informacje z pierwszej ręki – najbardziej kompleksowe i nie przekłamane. Zwykle znajdują się tam oryginalne zdjęcia produktu, dzięki czemu wiemy, co ostatecznie dostaniemy. Lista zalet jest zwykle równoważna z opisanymi niedogodnościami – o ile efekty uboczne w ogóle występują, to na stronie producenta są one rzetelnie opisane.

Moje odkrycie – tabletki Spirulin Plus

Po przeanalizowaniu znacznej części szerokiej oferty, znalazłam perełkę! Preparat Spirulin Plus ma wszystko to, czego poszukiwałam, w – jak pisze producent: „starannie skomponowanym składzie, bazującym na oryginalnych i wyselekcjonowanych substancjach”. Poza najlepszymi algami znajduje się tam kompozycja ziołowa, która wzmaga działanie alg i wpływa korzystnie nie tylko na odporność organizmu, ale wydatnie przyczynia się do poprawy nastroju i dodaje energii. Doskonały, naturalny skład tabletki, cena atrakcyjna, potwierdzona skuteczność – mnie to przekonało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 0,00 / 5 , a głosowało na niego: 0
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...