Spirulin Plus – Skuteczne Oczyszczanie Organizmu Copy Copy Copy Copy Copy Copy Copy Copy

Czy ktoś jada glony na codzień? Ja tak! Co więcej, nie wyobrażam sobie codzienności bez pożywnej porcji glonów… Nie, nie pochodzę z Dalekiego Wschodu, ani tam nie mieszkam. Nie jestem mniszką, nie medytuję, ani się nie umartwiam. Nawet nie jestem na diecie! Owszem, jestem fit i dbam o swój organizm. Dlatego jakiś czas temu zainteresowałam się tym, co sprawia, że mieszkańcy nadmorskich akwenów, zwłaszcza Ci rasy żółtej żyją dłużej i do tego chorują znacznie mniej niż Europejczycy.

No i wyszło mi, że Oni zajadają się tymi zielonościami, które nam kojarzą się z zielonymi kożuchami na powierzchni jeziora i atakiem sinic  (nomen omen już nie klasyfikowanych jako rośliny, a bakterie) – jednym słowem znakomita większość rodaków ma raczej złe skojarzenia z hasłem: glony. Tymczasem dla mieszkańców Wschodu od wieków stanowią one podstawę diety i są uważne za wysokowartościowy jej składnik. Na Świecie natomiast w końcu zauważono ich niesamowite właściwości i jakiś czas temu wpisano niektórych przedstawicieli świata glonów na listę superfood. Ja wybrałam te najlepsze.

Bogactwo chlorofilu – odtruwający fenomen Chlorelli

To jednokomórkowy glon o grubej ścianie komórkowej- włóknistej i niestrawnej dla człowieka, dzięki której doskonale wymiata wszelkie zanieczyszczenia z naszego układu trawiennego.  Jednocześnie uszczelnia jelita zapobiegając ponownemu przedostawaniu się toksyn do organizmu. Detoksykacja z wykorzystaniem Chlorelli ułatwia usuwanie przede wszystkim metali ciężkich oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Posiada ona też właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

Najbardziej wartościowa pośród znanych na Ziemi roślin – Spirulina

                …mniej znana niż Chlorella – być może dlatego, że ta druga kojarzy się ze znienawidzonymi chlorofilami i chloroplastami, o których musieliśmy zakuwać w młodości. Jednak to ta sama grupa roślin morskich z grupy algowców, należących do najwcześniejszych i najprostszych form życia na Ziemi, istniejących już kilka miliardów lat. I jak wszystko, co przetrwało tyle czasu i było tu na długo przed ludźmi – musi być dla nas dobre.

Najważniejszą zaletą Spiruliny jest jej wysoka wartość odżywcza oraz zawartość substancji, które mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie, kondycję i funkcjonowanie całego organizmu – jest lepsza od echinacei i aloesu i posiada 3 razy więcej wysokowartościowego i doskonale przyswajalnego białka niż wołowina i ryba! Mówi się, że 1 g spiruliny ma tyle wartości odżywczych co 1 kg różnorodnych warzyw – to robi wrażenie.

 

W jakiej postaci przyjmować algi?

Opinie lekarzy i naukowców już dawno potwierdziły powyższe fakty, więc nie dyskutuję z nimi. Jedynym mankamentem jest wygląd i zapach, jaki prezentują oryginalne, żywe glony podane na talerzu. To jedzenie dla odważnych. Ja do nich nie należę, wiec po dogłębnym przestudiowaniu wszystkich peanów na cześć Spiruliny, Chorelli i przy okazji innych zielonych „Sprzymierzeńców Zdrowia”, zasiadłam do poszukiwań rozsądnej alternatywy. W ruch poszła wyszukiwarka Ceneo i kilka innych, przetrząsnęłam również opinie forum oraz wszelkie ogłoszenia w typie „sprzedam”.

Wiedza, jaką wyniosłam z tej lektury jest następująca. Na rynku dostępna jest pokaźna oferta preparatów algowych – dostępne są w postaci proszku, kapsułek, tabletek, fiolek i napojów. Jednak warto poświęcić czas na przestudiowanie składów, ocen i opisów działania poszukiwanego preparatu. Różnią się one nie tylko zawartością dobroczynnych substancji w jednostce przewidzianej do zażywania., ale pochodzą z różnych źródeł. Należy wybrać te sprawdzone i z gwarancją satysfakcji.

Oczywiście najbardziej miłą dla oka formą przyjmowania alg są tabletki i kapsułki – nie mają odstraszającego wyglądu oraz są pozbawione intensywnego zapachu, który niestety utrzymuje się nawet w postaci sproszkowanej.

Gdzie kupić tabletki i czym kierować się przy wyborze?

W branży super żywności, każdy sklep online posiada w ofercie jakieś preparaty z algami, ale ich jakość i całościowy skład bywają różne. Należy zwracać uwagę zarówno na sposób przetwarzania składników, ich zawartość w jednostce dobowej oraz – tak, na cenę. Bardzo często cena Allegro kusi, jednak istnieje ryzyko zakupu preparatów wątpliwej jakości, a nawet podrobionych. To może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie pewnika, jakim jest strona producenta, na której znajdziemy informacje z pierwszej ręki – najbardziej kompleksowe i nie przekłamane. Zwykle znajdują się tam oryginalne zdjęcia produktu, dzięki czemu wiemy, co ostatecznie dostaniemy. Lista zalet jest zwykle równoważna z opisanymi niedogodnościami – o ile efekty uboczne w ogóle występują, to na stronie producenta są one rzetelnie opisane.

Moje odkrycie – tabletki Spirulin Plus

Po przeanalizowaniu znacznej części szerokiej oferty, znalazłam perełkę! Preparat Spirulin Plus ma wszystko to, czego poszukiwałam, w – jak pisze producent: „starannie skomponowanym składzie, bazującym na oryginalnych i wyselekcjonowanych substancjach”. Poza najlepszymi algami znajduje się tam kompozycja ziołowa, która wzmaga działanie alg i wpływa korzystnie nie tylko na odporność organizmu, ale wydatnie przyczynia się do poprawy nastroju i dodaje energii. Doskonały, naturalny skład tabletki, cena atrakcyjna, potwierdzona skuteczność – mnie to przekonało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 5,00 / 5 , a głosowało na niego: 1
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...