Telefon – nasz osobisty dietetyk

4e1730d77bf94aec975da77120df78e1

Nie potrzebujemy już umawiać się na wizytę u specjalisty, który ustali odpowiednią dla nas dietę, nie musimy też spędzać godzin nad książkami. Wystarczy sięgnąć po telefon, który w szybki i łatwy, a często również całkiem darmowy sposób pomoże nam w zdrowym odżywianiu.

Przedstawiamy najlepsze według nas aplikacje do ściągnięcia na Androida oraz iPhone’a, dzięki którym Wasz telefon zamieni się nie tylko w doradcę, gdy zabraknie Wam pomysłu na obiad, lecz przede wszystkim powie, co i w jakich ilościach powinniście jeść oraz pić, aby było najzdrowiej. A nawet przypilnuje, abyście nie zjedli za dużo!

1. Hydro pij wodę

Aplikacja pilnuje, abyśmy wypijali w ciągu dnia odpowiednią ilość wody – a chyba właśnie o tym najczęściej zapominamy! Program podpowiada nam ile wody potrzebujemy na podstawie naszej płci, wagi, trybu życia, a nawet pogody. Następnie możemy ustawić przypomnienia, aby wypić kolejną szklankę, a wówczas aplikacja będzie nam stopniowo pokazywać na obrazowym wykresie nasze postępy (biorąc pod uwagę również wodę spożywaną w jedzeniu!). Wykresy można śledzić nie tylko w przeciągu jednego dnia, ale również tygodni i miesięcy. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna w Google Play.

unnamed (2)

2. e-food

Jest to baza wiedzy na temat wszelkich związków chemicznych, które wchodzą w skład jedzenia. Wystarczy zeskanować kod produktu, a otrzymamy listę wszystkich tajemniczych „E” wraz ze szczegółowymi wyjaśnieniami dotyczącymi zagrożeń bądź korzyści dla naszego organizmu. Można również korzystać z wewnętrznej wyszukiwarki lub wybierać związki z listy. Aplikacja połączona jest z Facebookiem, co pozwala na publikowanie dla naszych znajomych informacji, że wybrany przez nas produkt zawiera szkodliwe substancje! Program dostępny jest zarówno w App Store jak i Google Play i jest darmowy. W zeszłym roku już polecaliśmy Wam tę aplikację, pamiętacie?

unnamed

3. Big Oven

Ta aplikacja pomoże nam, gdy nie mamy pomysłu na obiad. Jego najlepszą opcją jest to, że możemy wpisać w wyszukiwarce listę produktów, jakie mamy akurat w lodówce (zwłaszcza jeśli nie ammy ich dużo i zupełnie nie wiemy, co z nich przygotować), a program wyszuka dla nas rozmaite przepisy! Wybrane pomysły można pogrupować według zakładek „ulubione” oraz „do spróbowania wkrótce”, można również dodawać własne przepisy. Dodatkowym atutem aplikacji jest to, że planuje nam ona obiady dla całej rodziny na najbliższy tydzień i automatycznie tworzy listę zakupów – w sklepie wystarczy wykreślać kupione już produkty dotykając ekran. Aplikacja dostępna jest na Androida oraz iPhone’a i nic nas nie kosztuje.

Big_Oven_Collage-1024x512

4. Dieta bezglutenowa

Doskonała aplikacja przeznaczona dla osób uczulonych na gluten, ale z zawartych w niej doskonałych przepisów może skorzystać każdy! Zawiera cotygodniową dietę przygotowywaną przez profesjonalnego dietetyka, dzięki której urozmaicimy swoje posiłki oraz będzie nam znacznie łatwiej je przygotować, nie ryzykując, że trafimy na produkt zawierający gluten. Program zawiera również kalkulator zapotrzebowania na poszczególne składniki, zasady prawidłowego żywienia, przypomnienia i plan dnia. Dostępny na Androida i darmowy.

unnamed

5. Dieta PL (Android i iPhone)

Aplikacja umożliwia dobranie odpowiedniej diety do stylu życia, tak aby pozbyć się zbędnych kilogramów lub po prostu mieć pewność co do właściwego odżywiania. Każda z diet zawiera bogaty jadłospis na każdy dzień tygodnia, co sprawia, że dania nie są monotonne, a jednocześnie łatwe w przygotowaniu. Można zdecydować się na dietę restrykcyjną, wegańską, lekkostrawną, proteinową, dietę 1000 kcal i wiele innych. Aplikacja jest darmowa i dostępna zarówno na Anrodia jak i iPhone’a.

image-04-300x535

6. FatSecret Licznik Kalorii

Jest to rozbudowane narzędzie do planowania i kontroli diety. Na początku wprowadzamy wszelkie dane konieczne do ustalenia odpowiedniej diety, wyznaczamy cel i… czekamy na efekty stosując się do zasad, które dyktuje nam aplikacja. Można prowadzić obszerny dziennik żywieniowy i obserwować swoje postępy na przełomie miesięcy. Baza danych jest niezwykle szczegółowa – chcąc wprowadzić dany produkt do swojej listy spożytego czy zaplanowanego jedzenia, bez problemu znajdziemy niemal wszystkie znane marki, a nawet dania z popularnych restauracji sieciowych i fast foodów. Możliwe jest także dodawanie produktów za pomocą skanu kodów kreskowych, co dodatkowo ułatwia zadanie. Dodatkowo, aby obserwować, ile kalorii spaliliśmy w ciągu dnia, możemy prowadzić dziennik ćwiczeń. Do dyspozycji jest także kontroler wagi umożliwiający tworzenie wykresu obrazującego zmiany masy ciała. Aplikacja dostępna w Google Play i darmowa.

unnamed

Korzystacie z którejś z tych aplikacji? A może macie jakieś inne ulubione aplikacje dotyczące zdrowego odżywiania? Dajcie znać na naszym Fanapge’u!

Zdjęcia z: www.kobieta.onet.pl, www.antyapps.pl, www.play.google.com, www.iphoneproguide.com

Podobne artykuły...