Kino w kuchni

japonia

Jeżeli lubisz dobrze zjeść, a przy okazji obejrzeć ciekawy film, ta opcja spędzenia czwartkowego wieczoru przeznaczona jest właśnie dla Ciebie. Zgłoś się koniecznie!

To kolejna, bo już czwarta odsłona cyklicznej imprezy mającej miejsce w Krakowie. 19 marca o godzinie 19:00 w restauracji Bal na Zabłociu odbędzie się wiosenna odsłona Kina w Kuchni, która przeniesie nas do… Japonii. W roli głównej kobiety! Na ekranie wyświetlony zostanie film „Tampopo” w reż. Juzo Itami z 1985 roku. Surrealistyczne sceny i galeria groteskowych postaci sprawiają, że jest to szalenie śmieszny i wciągający film po którym z pewnością wyjdziecie głodni. Dlaczego? Warto się przekonać!

tampopoZdjęcie: kadr z filmu „Tempopo”

Nie musicie się jednak martwić o Wasze puste brzuszki, bo o zaspokojenie wilczego apetytu zadba Luiza Trisno – szefowa kuchni i właścicielka restauracji Ramen Girl, twórczyni projektów wychodzących poza tradycyjne zadania restauracji, które oparła o zdobyte głównie za granicą doświadczenia i inspiracje. Tematem przewodnim będą nadzwyczajne tajemnice kuchni dalekowschodniej. Głównym elementem kulinarnym zostanie kaczka, która udawać będzie meduzę. Skosztować będzie można także wiele interesujących i nieznanych form. Zaciekawieni? A to tylko część atrakcji, która spotka uczestników.

Pokaz filmowy jest bezpłatny, jednak za wejście na degustację trzeba zapłacić. Można zapisywać się mailowo lub na stronie Kina w Kuchni.  

Podobne artykuły...