Tabletki Na Włosy – Wszystko Na Łysienie, Wypadanie oraz Porost Włosów

Włosy to atrybut i atut zarówno kobiet jak i mężczyzn. Czy są długie czy krótkie, blond, rude czy czarne, proste czy kręcone – istotne by były gęste i mocne. Zadbane i czyste włosy są afrodyzjakiem – i dotyczy to obu płci. Jeśli do tego włosy są zdrowe i lśniące – efekt jest jeszcze silniejszy. Pilnujmy ich zatem jak oka w głowie… pardon, jak włosów na głowie!

Problemy z Włosami – Odwieczna Zmora

Niestety wszyscy jesteśmy okresowo narażeni na problemy z włosami – przesuszenie albo przetłuszczenie, łupież albo matowienie. No i oczywiście nie omija nas największa bolączka, czyli wypadanie włosów. Z jakiegoś powodu największą panikę wzbudza zawsze ta ostatnia przypadłość – zapewne dlatego, że kojarzy się z łysieniem. Każdy zdaje sobie sprawę ile trwa porost włosów, a okres pomiędzy utratą włosów a ich odnową nie należy do komfortowych. Tymczasem utrata włosów może nastąpić w wyniku choroby, ale równie dobrze może być efektem końcowym zaniedbania jednej lub nawet kilku wymienionych wyżej pozornie błahych dolegliwości. Warto pamiętać o tym, że problemy z włosami – jakie by one nie były – powinny zawsze skłonić do działania, aby nie dopuścić do sytuacji ostatecznych, kiedy zaniedbany „zwykły łupież” nagle przeistaczają się w gorączkowe poszukiwanie odżywki na porost włosów.

Wypadanie włosów – nie zawsze problem, ale zjawisko, które należy mieć pod kontrolą

Każdy codziennie traci około stu włosów i jest to naturalny proces wymiany owłosienia, jaki zachodzi u wszystkich istot owłosionych, nie wyłączając i ludzi. W takiej postaci nie powinien on wzbudzać zaniepokojenia. Jeśli jednak zaczynamy zauważać coraz większe ilości włosów na szczotce czy grzebieniu, po wysuszeniu włosów na podłodze zostają ich kępki, a odpływ pod prysznicem każdorazowo zatyka się po umyciu głowy – to jest już powód do obaw. I najwyższa pora aby zadbać o swój organizm – zmienić dietę, tryb życia, odstresować się, a także zaopatrzyć się w suplementy na włosy, które doraźnie poprawią naszą sytuację. Zaraz potem, jeśli sytuacja nie poprawi się, należy udać się od lekarza specjalisty po poradę lub na badania.

Bardzo często okazuje się, że to, co w panice określamy jako łysienie, jest tylko przemijającą reakcją organizmu na niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak opisane wyżej. Bywa także objawem alergii, które należałoby zdiagnozować i opanować, aby nie dopuścić do nadmiernej utraty włosów. W takich sytuacjach lekarz zwykle przepisuje doraźnie tabletki na włosy i problem mija po pewnym czasie.

Bywa jednak, że problem jest poważny, bowiem dopada nas jedna z chorób poważnie zagrażających naszej czuprynie.

RANKING PRODUKTÓW NA WŁOSY

#1 Profolan

Ocena ekspertów: 4.9

 

Profolan działa na włosy dzięki zawartości unikalnej formuły Grow3. Oparta jest ona w pełni naturalnych składnikach takich jak wyciąg ze skrzypu polnego, pokrzywy oraz l-cysteina. Działa nie tylko na wzrost włosów ale także utrwala ich naturalny kolor. Preparat działa łagodnie i w pełni zadowalające efekty osiągnąć można po trzech miesiącach regularnego zażywania Profolanu. Jednak stymuluje on porost włosów skutecznie i nie potrzeba już inwazyjnych i kosztownych zabiegów czy nieskutecznych, drogich preparatów. Profolan hamuje działanie DHT, czyli aktywnej formy testosteronu, która jest odpowiedzialna za łysienie szczególnie u starszych mężczyzn. Preparat zapobiega miniaturyzacji mieszków włosowych, maksymalnie chroni je przed DHT dzięki czemu zyskują optymalne warunki do wytwarzania nowych włosów. Dzięki unikalnej kombinacji wyciągu ze skrzypu polnego i pokrzywy z l-cysteiną Profolan zarówno przeciwdziała wypadaniu włosów jak i stymuluje ich porost. Dodatek tauryny i botyny dodatkowo niezwykle skutecznie wzmacnia włosy, poprawia ich żywotność, elastyczność, poprawia ich kondycję nadając połysk i wytrzymałość. Sprawdź teraz Aktualne Promocje na Profolan.

Jest w pełni naturalną, bezpieczną i ekonomiczną alternatywą dla kosztownego przeszczepu włosów. Ponad to włosy, które odrastają i wzmacniają się dzięki preparatowi Profolan mają zdrowy i w pełni naturalny wygląd, co nie zawsze jest możliwe do osiągnięcia w drodze przeszczepu, który dodatkowo obciążony jest ryzykiem powikłań. Profolan łączy w sobie niezwykłą skuteczność z łagodnym i bezpiecznym działaniem. Szczegółowy opis Profolan temat znajdziecie tutaj.

Dawkowanie suplementu diety Profolan jest bardzo proste. Wystarczy przyjmować 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku oraz obficie popić je szklanką wody (minimum 300 ml). Efekty? – zobacz zdjęcia na stronie producentaSprawdź opinie i efekty stosowania stronie producenta.

#2 Follixin

Ocena ekspertów: 4.8

 

Follixin został tak skomponowany by działać na włosy dwutorowo. Z jednej strony wzmacnia obecne na głowie włosy od poziomu korzenia, aż po końca. Natomiast z drugiej strony, co wydaje się nawet ważniejsze – stymuluje ponowny wzrost włosów w zniszczonych cebulkach. Dzięki temu zarówno odbudowuje włosy jak i stanowi skuteczny preparat na wypadanie włosów. To co często cechowało dotychczasowe suplementy na porost włosów to jednostronne podejście do tego zagadnienia. Follixin odmładza pory zapobiegając ich zatykaniu oraz wzmacnia cebulki włosowe. Ponadto jego przewaga nad preparatami aplikowanymi miejscowo polega na tym, że uwalnia substancje aktywne systematycznie a nie działa tylko krótko po nałożeniu. Sprawdź teraz Aktualne Promocje na Follixin.

Follixin oparty o naturalne, roślinne składniki jest kontrolowany naukowo przez liczne badania możemy mieć pewność, że stosowanie go jest w pełni bezpieczne. Oczywiście skuteczność preparatu wówczas gdy zastanawiamy się co na wypadanie włosów jest równie ważna. W przypadku Follixinu mamy do czynienia z dobrze udokumentowaną pracą badawczą. Skuteczność preparatu potwierdzają liczne badania kliniczne przeprowadzone metodą podwójnej ślepej próby w próbach klinicznych i pokrewnych. Szczegółowy opis Follixin temat znajdziecie tutaj.

Follixin okazał się być ogromnym sukcesem: potwierdziło to tysiące zadowolonych klientów z ponad 20 krajów, o różnych dietach, biotypach i stylach życia. Follixin można stosować bezpiecznie i bez obaw, ponieważ jego działanie zostało potwierdzone. Produkt powstał zgodnie z rygorystycznymi normami europejskimi, posiada aprobatę najbardziej wymagających konsumentów Sprawdź opinie i efekty stosowania stronie producenta.

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest chorobą autoimmunologiczną organizmu. Układ odpornościowy zaczyna traktować mieszki włosowe jak ciało obce i atakuje je całym swoim „potencjałem obronnym”. W wyniku miejscowych procesów zapalnych uszkodzone zostają mieszki włosowe i wypadają włosy na określnym fragmencie głowy. Pojawiają się łyse placki – stąd nazwa choroby. Ta dolegliwość dotyka w równym stopniu kobiety, jak mężczyzn i może pojawiać się nawet w młodym wieku. Zwykle idzie w parze z innymi objawami autoagresji organizmu, na przykład z atopowym zapaleniem skóry, zapaleniem jelita grubego, reumatoidalnym zapaleniem stawów czy bielactwem.

Leczenie łysienia plackowatego jest trudne i czasochłonne, ale nie niemożliwe – w wielu przypadkach po kilku miesiącach intensywnej kuracji włosy zaczynają odrastać i gołe miejsca powoli zanikają. Należy jednak pamiętać, że osoby ze skłonnościami do reakcji autoobronnych organizmu, zwłaszcza te, które przeszły już epizod łysienia, muszą szczególnie dbać o to by problem nie powrócił. Wskazane są nie tylko okresowe badania, ale przede wszystkim rozsądny tryb życia, właściwa dieta oraz szczególna dbałość o skórę głowy i włosy. Nie wystarczy dobrać odpowiedni szampon – choć oczywiście jest to podstawa codziennej pielęgnacji włosów. Konieczne jest pilnowanie, aby zarówno same włosy, jak i skóra głowy były w dobrej kondycji. Odpowiednie odżywki i preparaty na włosy są konieczne tak samo, jak tabletki na wzmocnienie włosów. Odpowiednie suplementy na włosy uzupełniają dietę w związki, których nie dostarczamy organizmowi my sami. Tylko wówczas istnieje szansa, że choroba nie wróci po jakimś czasie.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe jest związane z nadmiarem i niewłaściwym oddziaływaniem na organizm hormonów męskich, czyli androgenów – szczególnie testosteronu. Jednak, wbrew skojarzeniom z nazwą, dotyka ono nie tylko mężczyzn, ale i sporą rzeszę kobiet. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadania włosów – stanowi ponad 90 % wszystkich przypadków utraty włosów. U kobiet przebiega ono inaczej, niż u mężczyzn. W pierwszym przypadku wiąże się zwykle ze stopniowym przerzedzaniem się włosów oraz widoczną zmianą struktury włosów, które stają się cieńsze i bardziej podatne na niszczenie. Stopniowo widoczne robią się prześwity skóry pomiędzy partiami włosów. Mężczyźni łysieją najczęściej jak – nie przymierzając – Myszka Miki, czyli w okolicach ich skroni pojawiają się zakola, które następnie powiększają swoją średnicę. W skrajnych przypadkach oba zakola łączą się mniej więcej na środku czaszki tworząc efektowny półwysep prowadzony od czoła.
Jeśli łysienie androgenowe jest objawem innej choroby o podłożu hormonalnym, najbardziej pomaga opanowanie pierwotnego schorzenia. Jeśli jednak zmiany zachodzą samoistnie i bez wyraźnej przyczyny, trudno jest wdrażać skuteczną terapię. Zwykle stosuje się środki tymczasowe i doraźnie leki na wypadanie włosów. Mężczyźni łatwiej akceptują utratę włosów, niż kobiety i często nie decydują się nic robić w kierunku zahamowania tego procesu. Kobiety są bardziej zdeterminowane i walczą zaciekle. Intensywne leczenie łysienia androgenowego jest wdrażane wówczas, gdy pacjent nie akceptuje takiego stanu rzeczy. Polega na intensywnych kuracjach lekowych i hormonalnych, ale może również kończyć się przeszczepem.

Łysienie w trakcie chemioterapii i radioterapii – jakby pacjent miał mało zgryzot…

Niezależnie od przyczyny, utrata włosów jest zawsze dużym szokiem – zarówno dla osoby dotkniętej tym problemem, jak i dla otoczenia. Z jakiegoś powodu brak włosów znacznie bardziej zwraca uwagę niż nowy tatuaż czy inna znacząca zmiana na ciele. Być może dlatego, że odruchowo kojarzy się z najcięższymi chorobami, dotykającymi człowieka – czyli nowotworami. Tak się składa, że w tych przypadkach to nie choroba jest bezpośrednią przyczyną zjawiska, ale wdrażanie bardzo agresywnego leczenia. Terapie w przebiegu nowotworów mają na celu niszczenie komórek rakowych, ale na obecnym etapie rozwoju medycyny niszczą niestety także komórki pacjenta. Atakowany w ten sposób organizm reaguje desperacką obroną.
Nieprawdą jest, że włosy wypadają bo „chemia je wypaliła”. Tak naprawdę to organizm pozbywa się ich, jak zbędnego balastu w sytuacji, kiedy każdą odrobinę własnej energii musi poświęcić na podtrzymanie życia niszczonego nowotworem oraz chemio- i radioterapią. Walcząc o przetrwanie kluczowych organów – wątroby, nerek, jelit czy płuc – włosy tylko niepotrzebnie zabierałyby drogocenne substancje z i tak już wyjałowionego organizmu. Należy się ich pozbyć…

Pocieszeniem w takim momencie jest fakt, że po zakończonym leczeniu włosy odrastają w normalnym cyklu wzrostowym. Co ciekawe – bardzo często są w lepszej kondycji, niż przed drastycznymi zabiegami.

Wypadanie włosów – lepiej zapobiegać niż leczyć

Walka o każdy włosek na głowie to bardzo mozolna i długotrwała terapia. Wiedzą o tym ci, którzy doświadczyli na sobie intensywnego łysienia. W każdym z opisanych przypadków należy podjąć trud i konsekwentnie doprowadzić do wygranej. I najważniejsze – należy użyć wszelkich możliwych środków, aby tą wygraną osiągnąć. Obecnie zadanie to nie jest takie trudne. W powszechnym obiegu znajduje się mnóstwo preparatów do włosów – są to zarówno środki pielęgnacyjne, jak i tabletki na wypadanie włosów oraz suplementy przyspieszające porost włosów.

Ponad wszystko jednak, zdecydowanie lepiej jest stosować profilaktykę, czyli dbać o włosy od zewnątrz i od środka. Zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia są oczywiście najlepsze dla całego organizmu, ale – nie czarujmy się, trudno dzisiaj utrzymywać ten stan w sposób ciągły. Pomijając nieustanny pośpiech – domenę naszych czasów, zwyczajnie ulegamy też pokusom życia. Do tego dochodzi stan środowiska, które równie niekorzystnie oddziałuje na włosy, jak zła dieta, brak snu czy stres. Rozsądna suplementacja, czyli preparaty wzmacniające cebulki włosowe i tabletki hamujące nadmierne wypadanie włosów powinny stać się częścią ogólnego planu utrzymywania organizmu w dobrej kondycji.

Co na wypadanie włosów – co na porost włosów

Nasz ranking tabletek na włosy ma na celu wskazanie, które preparaty znajdą zastosowanie w określonych sytuacjach. Widać wyraźnie, że niektóre z nich są wyspecjalizowane tylko do określonych działań, na przykład dostępne są specyfiki na porost włosów dla mężczyzn, tabletki hamujące wypadanie włosów oraz preparaty wzmacniające cebulki lub poprawiające stan włosów na całej długości. Różnią się nie tylko składem i zawartością substancji czynnych, ale także czasem działania. Wiele z nich doczekało się opinii na forach – stosownych do ich właściwości i skuteczności. To istotne informacje dla kolejnych klientów. Warto poznać opinie i rankingi najlepszych tabletek na włosy.

Włos ci z głowy nie spadnie

Systematycznie dbanie o włosy, stała profilaktyka oraz szybka reakcja na pierwsze symptomy problemów z włosami pozwalają zachować je w dobrej kondycji przez długie lata. Nawet okresowe zawirowania zdrowotne stają się mniej dokuczliwe, jeśli nasze włosy są wyjściowo w doskonałej formie. Wówczas czasowa utrata większej ich ilości nie grozi od razu pojawieniem się nieestetycznych prześwitów.

Liczne badania dowodzą, że wypadanie włosów to często błędne koło – tracimy włosy z określonych przyczyn, a reakcją na to zjawisko jest zwiększony stres w obawie przed łysieniem. A stres – jak powszechnie wiadomo, w pierwszej kolejności objawia się dalszym wypadaniem włosów. Im szybciej przerwie się ten proces, tym straty będą mniejsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 5,00 / 5 , a głosowało na niego: 1
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...